fbpx
Претрага
Close this search box.
Ж | Ž

Подијелите вијест:

СРБИЈА БЛИЖЕ НАТО-у НА ПОЧЕТКУ НОВОГ ХЛАДНОГ РАТА

Воjска Југославиjе одлази, а НАТО долази на Космет 1999.

Воjска Југославиjе одлази, а НАТО долази на Космет 1999.


Професор Радован Радиновић из Београдског форума за свиjет равноправних оциjенио jе да jе у Србиjи већ дуже на дjелу политика да се земља методом „корак по корак“ увуче у чланство НАТО и упозорава да се важни уговори са Алиjансом потписуjу уочи 16 година од агресиjе на Југославиjу, али и у вриjеме почетка новог хладног рата.

Радиновић за данашње „Вечерње новости“ оцjењуjе да Индивидуални акциони план партнерства коjи су у Бриселу, у име Србиjе, потписали министар спољних послова Србиjе Ивица Дачић и министар одбране Братислав Гашић има низ обавеза коjе тек треба анализирати, чак и са становништва њихове (не)уставности.

„Држава се готово потпуно предаjе у челични загрљаj НАТО-у. Закључуjу се уговори, договори, планови и аранжмани, коjим се потпуно обесмишљава такозвани статус воjне неутралности утврђен актом Народне скупштине Србиjе“, упозорава Радиновић.

Као илустрациjу за то он наводи да старjешине и воjници НАТО-а на териториjи Србиjе добиjаjу права далеко већа него што их имаjу старjешине или воjници српске Воjске.

„Када и чиме jе НАТО заслужио те привилегиjе?“, пита Радиновић и констатуjе да се у марту ове године неколико дана приjе 16 година од НАТО агресиjе и помена жртвама, уочи сjећања на прогон Срба и других неалбанаца са Космета, на милионска разарања потписуjе нови документ наjављен као наjвиши степен сарадње са НАТО савезом.

„Сарадња са НАТО се подиже на наjвиши ниво када се заоштраваjу глобални односи у Европи. То се дешава у време заоштравања односа између Запада и Истока, САД и Русиjе, односно НАТО-а и Русиjе. У време почетка новог хладног рата“, закључио jе Радиновић.

Нато jе 24. марта 1999. године почео бомбардовање тадашње СР Југославиjе, током коjег jе за 78 дана убиjено 2.500 људи, 1.500 цивила, а међу њима 88 дjеце.

Током Нато агресиjе рањено jе 12.500 становника СР Југославиjе, од коjих 6.000 цивила, међу коjима 2.700 дjеце и 5.173 воjника и полицаjца. Тешко jе разорена инфраструктура, привреда, школе, здравствени центри, споменици културе, медиjске куће…

 

Извор: tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat_novo/2014/srna.png

 

Везане виjести:

Кад оборени опет полете

Да се не заборави!

ШЕСНАЕСТ ГОДИНА ОД АГРЕСИЈЕ НА СР ЈУГОСЛАВИЈУ

ВОЈСКА НАТО МОЖЕ СЛОБОДНО ДА „КРСТАРИ“ СРБИЈОМ …

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: