arrow up

Подијелите вијест:

РАЈИЛИЋ: СВИ СРБИ ДА НАПУСТЕ СУД И ТУЖИЛАШТВО БиХ

Предсједник Удружења жена жртава рата Републике Српске Божица Живковић Рајилић сматра да сви српски представници треба да напусте Суд и Тужилаштво БиХ због ослобађајуће пресуде ратном команданту такозване Армије БиХ Насеру Орићу.

“Све српске судије и тужиоци треба да напусте институције правосуђа у БиХ, па нека их онда води и савјетује америчка Амбасада у БиХ, као што је то радила и до сада”, рекла је Рајилићева Срни.

Према њеним ријечима, ово је неправедна пресуда и разочаравајућа за породице српских жртава рата у БиХ, којим се безброј пута до сада показује да у БиХ нема права и правде за Србе.

Рајилићева каже да су цијелом Балкану, изузев правосуђу БиХ, познати злочини Насера Орића, због чега је крајње неприхватљиво да он није крив за злочине над три лица српске националности, као и убиство око 3.000 Срба у Подрињу.

Апелационо вијеће Суда БиХ ослободило је данас ратног команданта такозване Армије БиХ у Сребреници Насера Орића и припадника те војске Сабахудина Мухића оптужби за ратне злочине над Србима у Сребреници 1992. године.

Испред зграде Суда БиХ бројне присталице Орића аплаузима су поздравиле ослобађајућу пресуду, узвикујући “Алаху екбер” и са истакнутим ратним заставама.

Орић и Мухић били су оптужени да су у мјестима Залазје, Лолићи и Куњерац убили тројицу заробљених Срба – Слободана Илића, Милутина Милошевића и Митра Савића.

Извор: СРНА

Везане вијести:

Којић очекује задовољење правде у случају Орић

Насер Орић као идол; подршку му дали из Федереалне полиције (ВИДЕО)

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Гојко Кнежевић

Рођен 22. 12. 1934. године у селу Ушивац, код Кнежице, општина Козарска Дубица,

Миле Вукеља

Рођен 16. новембра 1930. године у селу Доња Драготиња, Приједор Казује: Родитељи су

Добрила Кукољ

Бањалука Свједочи: Рођена сам у једном од најљепших села ко­је је смјештено на

Свједоци пакла

Дошао је крај ћутању о страдању Срба. У кон­тек­сту про­мијењених историјских околности, а

Увод

Трагао сам за правим а неупадљивим насловом за ову књигу, јер су за

Резиме

Без обзира на евентуална реаговања на ову књигу, аутор констатује једну трагичну чи­ње­ницу

Василије Каран

Бања Лука Казује: Корачао сам у колони која је водила у Јасе­но­вац. Колона

Бранко Граонић

Рођен 23. новембра 1939. године у селу Велика Жуљевица, Босански Нови Казује: Рођен

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​