fbpx
Ж | Ž

Podijelite vijest:

Pronađene kosti ubijenih u nacističkim eksprimentima

U blizini berlinskog Instituta za antorpologiju „Kajzer Vilhelm“ pronađen je veliki broj ljudskih kostiju koje pripadaju nacističkim žrtvama iz Drugog svjetskog rata.

Nacistički eksprimenti

Arheolozi su iskopali veći broj ljudskih ostataka, a istoričari ocjenjuju da se radi o kostima ljudi nad kojima su rađena razna istraživanja nacističkih naučnika.

Među ostacima su dijelovi lobanja, te zubi i kosti koje su pripadale odraslim ljudima i djeci.

Naučnici će ih analizirati kako bi se otkrili pol i dob ubijenih, a rezultati će biti poznati krajem godine.

Tokom Drugog svjetskog rata, Institut je redovno dobijao dijelove ljudskih tijela iz koncentracionih logora, kako bi se na njima obavljala istraživanja.

Cilj je bio da se dokažu nacističke rasne teorije koje bi opravdale sprovođenje nacističke politike.

Brojne ostatke koji su se u Institutu upotrebljavali za istraživanja slao je Jozef Mengele, monstruozni nacistički ljekar, koji je na zatvorenicima u koncentracionom logoru Aušvic obavljao smrtonosne eksperimente.

Nakon kapitulacije Njemačke, 1945. godine, većina materijala i dokumenata koji su korišteni u Institutu uklonjena je ili uništena, navode njemački mediji.

Današnje otkriće uslijedilo je dvije godine nakon što su građevinski radnici na istom mjestu već otkopali ljudske kosti koje su uništene, a da prije toga nije obavljeno istraživanje na njima, što je podstaklo javnu raspravu o tome ko je odgovoran za takav propust.

Izvor: SRNA

 

Vezane vijesti:

Mauthauzen – stratište u oba svetska rata | Jadovno 1941.

Aušvic: Prvo ime holokausta

Mučenici spaseni iz pakla | Jadovno 1941.

Podijelite vijest:

Pomozite rad udruženja Jadovno 1941.

Napomena: Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne održavaju stavove UG Jadovno 1941. Komentari neprikladnog sadržaja će biti obrisani bez upozorenja.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pratite nas na društvenim mrežama: