arrow up

Подијелите вијест:

Пресуда Мићи Станишићу и Жупљанину 30. јуна

Хашки трибуналЖалбено вијеће Хашког трибунал саопштиће 30. јуна одлуку по жалби на пресуду Мићи Станишићу и Стојану Жупљанину, бившим високим званичницима полиције Републике Српске, објављено је на сајту Трибунала.

У саопштењу се подсјећа да је Судско вијеће осудило Станишића и Жупљанина на по 22 године затвора 27. марта 2013. године.

Они су осуђени због учешћа у удруженом злочиначком подухвату с циљем трајног уклањања несрпског становништва у бројним општинама у БиХ 1992. године.

Станишић је био министар унутрашњих послова Републике Српске, а Жупљанин начелник Центра служби безбједности Бањалука и члан Кризног штаба Аутономне регије Крајине.

Извор: РТРС

Везане вијести:

Хашки трибунал настоји да представи Србе као народ злочинаца

Хаг је оборио хрватску дефиницију рата у СФРЈ

Трибунал основан да докаже да су Срби геноцидан народ

 

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Šušnjar 1941.

Proceedings – papers, testimonies and documents Oštra Luka, 2008. Српски Available in Adobe

РТРС – ОЛУЈНО НЕВРИЈЕМЕ

РТРС – ОЛУЈНО НЕВРИЈЕМЕ Документарни филм аутор Недељко Лаjшић уредник документарног програма Игор

Прилози – слике

Евица Басташић (ауторова мајка) за таром Народна ношња у западној Славонији Стево Басташић,

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​