fbpx
Претрага
Close this search box.
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Преминуо сведок масакра

Умро Миодраг Ченић (88), очевидац тешког партизанског злочина на краjу другог светског рата у Бањалуци. У Шибовима маљем убиjено 700-1.000 заробљених четника Павла Ђуришића

 Ченићево сведочење сачувано

Ченићево сведочење сачувано

ОД последица можданог удара недавно jе, у 88. години, преминуо Миодраг Ченић, можда и последњи сведок стравичног партизанског злочина на краjу Другог светског рата у Шибовима у Бањалуци, када jе маљевима побиjено више од 700, а можда и 1.000 заробљених четника воjводе Павла Ђуришића.

Ову вест потврдио нам jе председник Округа Краjине Равногорског покрета отаџбине Српске, Дарко Боговац.

– Сведочење Ченића jе документовано, снимљено и доказе смо проследили на праве адресе – рекао jе за „Новости“ Боговац.

Он jе истакао да Равногорски покрет jош ниjе добио дозволу за почетак ископавања на локалитету Шибови, за коjе се сумња да ту почиваjу посмртни остаци Ђуришићевих четника, те да jе на потезу бањалучко окружно тужилаштво.

Миодраг Ченић jе у исповести за „Новости“ посведочио да jе по наредби тадашњих комунистичких власти као 16-годишњак био принуђен да учествуjе у закопавању убиjених четника воjводе Ђуришића, коjи су се повлачили преко Посавине и реjона Бањалуке према Градишци, где су их заробили партизани.

– Заробљеници су довезени ноћу у строгоj таjности у дугачкоj колони, у пару два по два, били су сви везани жицом, после чега су маљевима убиjани и бацани у ровове коjе су некада на овоj локациjи користиле усташе за одбрану своjих положаjа у Бањалуци – рекао jе Ченић и показао место где су закопани убиjени четници.

Извор: НОВОСТИ

 

Везане виjести:

СУТРА ОТКОПАВАЊЕ МАСОВНЕ ГРОБНИЦЕ НА ШИБОВИМА …

боговац: на прољеће откопавање масовне гробнице равногораца

Сећање на крваву голготу! – Jadovno 1941.

Кроз пакао и натраг: 1945 – 2015. – Jadovno 1941.

 

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: