arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Podijelite vijest:

Danas parastos za 16 ubijenih Srba u Serdarima

Kod spomen-obilježja u Serdarima danas će biti služen molitveni pomen za 16 nevino stradalih Srba iz ovog sela koje su prije 25 godina ubili, a potom masakrirali pripadnici hrvatsko-muslimanskih snaga.

Kod spomen-obilježja u Serdarima u nedjelju, 17. septembra, biće služen molitveni pomen za 16 nevino stradalih Srba iz ovog sela koje su prije 25 godina ubili, a potom masakrirali pripadnici hrvatsko-muslimanskih snaga.
Parastos kod spomen-obilježja u Serdarima
Foto: SRNA

Najmlađa žrtva zločina u Serdarima imala je četiri godine, a najstarija 60 godina.

U napadu muslimansko-hrvatskih snaga na Serdare u zoru 17. septembra 1992. godine ubijeni su Branko /60/, Bosiljka /53/, Jelenko /31/, Radmila /21/, Slavko /60/, Danka /54/, Drago /47/, Mirko /31/, Slaviša /22/ i Spomenka Serdar /19/, Ljubica /40/, Slobodanka /12/ i Snježana Tepić /4/, Nikola Dukić /40/, te Slavko /55/ i Slavojka Bencuz /21/.

Apelaciono vijeće Suda BiH osudilo je Fikreta Planinčića na 11 godina zatvora za zločin u selu Serdari, dok su Sead Menzil i Mirsad Vatrač oslobođeni, iako su i oni bili osuđeni na 11, odnosno 10 godina zatvora.

Porodice nevino stradalih žrtava smatraju da je vijeće ukinulo prvostepenu presudu jer je riječ o srpskim žrtvama i pozivaju sve građane opštine Kotor Varoš da u nedjelju dostojanstveno obilježe sjećanje na ovaj svirepi zločin.

Izvor: SRNA

Vezane vijesti:

Služen parastos za poginule u Vigošti | Jadovno 1941.

Položeni vijenci na spomen-obilježje | Jadovno 1941.

Položeni vijenci kod spomen-obilježja u Serdarima i Vigošti

NAJNOVIJE VIJESTI

Đuro Savatić

Rođen 6. maja 1927. godine, Starčevica, Banjaluka Kazuje: Otac Todor, rođen 1902. godine.

Tomo Lučić

Rođen 1. marta 1931. godine u selu Bistrica, opština Žepče Kazuje: Moji roditelji

Stojan Stojaković

Banjaluka Svjedoči: Rođen sam u selu Slabinja, Bosanska Dubica 15. 11. 1929. godine

Zorka Delić-Skiba

Rođena 1937. godine u selu Kruharima, opština Sanski Most Svjedoči: Rođena sam 27.

Gojko Lovrić

Rođen 1934. godine u selu Klekovci, Bosanska Dubica, profesor Svjedoči: Ovu istinitu i

Svetozar Rubin

Rođen 20. jula 1940. godine u selu Gornja Omarska, Prijedor Svjedoči: Moj otac

Jovo Šarović

Prijedor, Aerodromsko naselje Svjedoči: Rođen sam 7. januara 1937. godine u okolini Foče.

Rade Gavrilović

Rođen 10. maja 1933. godine u selu Kadin Jelovac, opština Dubica Svjedoči: Moji

Pregled podataka

Radi orijentacije o približnom broju žrtava hrvatskog logora smrti Jasenovac prilažemo i ovaj

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​