
Отворено писмо поводом комеморације на Блеибургу
Савез антифашистичких бораца и антифашиста Републике Хрватске годинама упозорава и просвједује због необјективног и навијачког извјештавања о завршетку Другог свјетског рата на Блеибуршком пољу. Из репортажа извјеститеља ХРТ-а произлази да су код Блеибурга, 15. свибња 1945. године, страдали хрватски војници и цивили и то само зато што су били Хрвати. Истиче се да су убијени војници, цивили, жене па чак и дјеца. Прешућује се да је усташко домобранска групација пружала отпор још тједан дана након капитулације. Измишљају се подаци о убијеној дјеци иако никада и нигдје нису пронађени костури дјеце у оним гробиштима која се приписују НОВ. Ми антифашисти жалимо сваку невину жртву, без обзира на мјесто и начин страдања.











