arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

ОТВОРЕНА СПОМЕН СОБА ПОГИНУЛИМ БОРЦИМА И ЦИВИЛИМА

Lopare.jpg

ЛОПАРЕ, (СРНА) – У Дому културе у Лопарама данас jе, у оквиру обиљежавања крсне славе општине – Ђурђевдана, освештана и отворена Спомен соба за 242 погинула борца и 15 цивилних жртава са подручjа ове општине из протеклог рата 1992-1995. године.

Његово преосвештенство епископ зворничко-тузлански Василиjе служио jе парастос за све погинуле у протеклом отаџбинском рату испред Централног спомен обиљежjа „Јунацима Маjевице“ у Лопарама .

Цвиjеће на споменик положили су министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Петар Ђокић, делегациjе Борачке организациjа, породица погинулих бораца и представници општина Угљевик, Брчко Биjељина и Лопаре.

У присуству броjних гостиjу из сусjедних општина ломљење славког колача обавили су начелником општине Раде Савиће и владика Василиjе, коjи jе претходно служио свету архиjереjску литургиjу у цркви Покрова пресвете Богородице у Лопарама.

 

 

Извор: срна

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Pad Jugoslavije

Početkom 1941. još se ništa nije bilo promijenilo u našem svakodnevnom životu. Ja

Udaja

Oženili smo se 2. rujna 1940. godine. Fritz je bio isto tako skroman

Rat

Krajem semestra u Pariz su došli moji roditelji i Mira. Tata je produžio

Pariz

Koliko god mi je bilo teško ostaviti Fritza, moram priznati da mi je

Fritz

No sudbina je promijenila tijek ovih događaja. Otputovala sam, doduše, u Pariz, ali

Matura

Čak i najboljim đacima škola je uvijek pomalo “teret”, pogotovo ambicioznijima u koje

Mladost

Sve u svemu, imale smo sretno djetinjstvo, okružene ljubavlju i brigom, a standard

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​