Odluka Tužilaštva BiH da obustavi istragu protiv Ejupa Ganića i još 13 osumnjičenih u slučaju „Dobrovoljačka ulica“ pokazuje da se pravda selektivno primjenjuje, smatra zamjenik tužioca Srbije za ratne zločine Bruno Vekarić.
On je ocijenio da ovaj postupak suviše dugo traje i da odluka Tužilaštva BiH ne doprinosi utiranju puta ka pomirenju u regionu, a naročito ne zadovoljenju pravde za žrtve.
„Sada je mnogo jasnije zašto je Tužilaštvo BiH odbijalo da potpiše Sporazum o međusobnom ustupanju dokaza, kojim bi se svi dokazi jedne i druge strane objedinili i brže rasvetlili počinjeni zločini“, rekao je Vekarić Srni.
On kaže da se iz saopštenja Tužilaštva BiH dobija odgovor ko nije počinio zločin u Dobrovoljačkoj, ali ne ko jeste.
Sada se, navodi Vekarić, traga za nekim drugim nepoznatim licima, a postoje eventulani počinioci koji su mrtvi.
„Bosanska strana je pokazala da nije imala želju da nam da svoje dokaze“, rekao je Vekarić i istakao da srpsko Tužilaštvo za ratne zločine nastavlja svoju istragu u slučaju „Dobrovoljačka“.
Tužilaštvo BiH obustavilo je istragu protiv Ejupa Ganića i još 13 osumnjičenih u slučaju „Dobrovoljačka ulica“ u Sarajevu jer, kako je utvrđeno, u radnjama osumnjičenih nisu sadržana obilježja krivičnog dijela.
Prilikom dogovorenog povlačenja pripadnika JNA i komande Druge vojne oblasti iz Sarajeva 3. maja 1992. godine u Dobrovoljačkoj ulici, u zasjedi koju su postavile paravojne formacije „Zelene beretke“ i „Patriotska liga“ i Teritorijalna odbrana BiH, ubijena su 42 pripadnika JNA, ranjena 73, a 215 je zarobljeno.