Одлука Тужилаштва БиХ да обустави истрагу против Еjупа Ганића и jош 13 осумњичених у случаjу „Добровољачка улица“ показуjе да се правда селективно примjењуjе, сматра замjеник тужиоца Србиjе за ратне злочине Бруно Векарић.
Он jе оциjенио да оваj поступак сувише дуго траjе и да одлука Тужилаштва БиХ не доприноси утирању пута ка помирењу у региону, а нарочито не задовољењу правде за жртве.
„Сада jе много jасниjе зашто jе Тужилаштво БиХ одбиjало да потпише Споразум о међусобном уступању доказа, коjим би се сви докази jедне и друге стране обjединили и брже расветлили почињени злочини“, рекао jе Векарић Срни.
Он каже да се из саопштења Тужилаштва БиХ добиjа одговор ко ниjе починио злочин у Добровољачкоj, али не ко jесте.
Сада се, наводи Векарић, трага за неким другим непознатим лицима, а постоjе евентулани починиоци коjи су мртви.
„Босанска страна jе показала да ниjе имала жељу да нам да своjе доказе“, рекао jе Векарић и истакао да српско Тужилаштво за ратне злочине наставља своjу истрагу у случаjу „Добровољачка“.
Тужилаштво БиХ обуставило jе истрагу против Еjупа Ганића и jош 13 осумњичених у случаjу „Добровољачка улица“ у Сараjеву jер, како jе утврђено, у радњама осумњичених нису садржана обиљежjа кривичног диjела.
Приликом договореног повлачења припадника ЈНА и команде Друге воjне области из Сараjева 3. маjа 1992. године у Добровољачкоj улици, у засjеди коjу су поставиле паравоjне формациjе „Зелене беретке“ и „Патриотска лига“ и Териториjална одбрана БиХ, убиjена су 42 припадника ЈНА, рањена 73, а 215 jе заробљено.