arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Обиљежене 73 године од ослобођења града

У Меморијалном комплексу градског парка у Добоју данас су положени вијенци и одата почаст погинулим борцима и цивилима поводом 73 године од ослобођења града од фашистичке окупације у Другом свјетском рату.

Добој - Полагање вијенаца Фото: СРНА / архива
Добој – Полагање вијенаца Фото: СРНА / архива

Вијенце погинулим борцима положила је делегација Удружења антифашиста и бораца Народноослободилачког рата /НОР/ Добој, као и други поштоваоци антифашистичке борбе, организације и удружења код Спомен-костурнице.

У НОР-у је током Другог свјетског рата погинуло 650 бораца са добојског подручја.

У крипти Спомен-костурнице налазе се посмртни остаци и 111 устаника, од којих је 110 Срба, које је усташки суд у Добоју 1941. године осудио на смрт и стријељао.

Извор: СРНА

Везане вијести:

Основано Удружење антифашиста и бораца НОР-а

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Baneri

Српски Поштовани посjетиоче, Помозите промоциjу Удружења „Јадовно 1941.“ и наших интернет страница, постављањем

Dokumenti – uvijek na vrhu!

Српски Једна од кључних активности удружења jе сакупљање и архивирање свих доступних штампаних,

Контакт – Contacs

АДРЕСА – ADDRESS:   “Јадовно 1941.” Краља Алфонса XIII 49А 78000 Бања Лука

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​