arrow up

Podijelite vijest:

Ništa od gradnje sportskog terena u Prebilovcima

Prebilovci
Prebilovci

Diskriminacija se nastavlja a mi nemamo nikoga iz sebe!

Hrvati nisu dali saglasnost da se u Prebilovcima, na prebilovačkoj zemlji gradi teren za male sportove, vrijedan 20.000 Evra, poklon Republike Srbije.

Sva druga sela u opštini Čapljina dobila su sportske  terene od same opštine.

U isto vrijeme unutar prostora Prebilovaca, u KO Klepci, započeli su radove na zemlji oduzetoj od Srba. Zastrašujuće je i ponižavajuće da baš nikoga nemamo u Prebilovcima ko bi utvrdio šta se radi na Klepašnici i obavestio nas, poslao nam fotografiju. 

Nažalost za ovaj šamar i neuspjeh ima krivice i na našoj strani, na kojoj nije dovoljno energije da se saglasnost izdejstvuje. Loše je razmišljanje nekih da se Prebilovci mogu sačuvati bez Prebilovčana, posebno nas koji silom prilika živimo u Srbiji i drugim krajevima, tj. bez SND Prebilovci.

Sve što je u Prebilovcima poslije ovog rata izgrađeno napravili su oni koji ne žive u selu bilo da su Prebilovčani ili drugi ljudi i organizacije. Nije dobro što se to gubi iz vida!

Istovremeno iz Čapljine poninizili su Prebilovce i ponovnim zavrzlamama oko vodovoda za selo, što je posebna priča. Ima li iko ko bi nam mogao dati prave informacije u vezi vodovoda?! 

Ovo je izvještaj i video zapis iz juna mjeseca kada je sve izgledalo bolje:

Peruničić i Batez u Prebilovcima: Uskoro gradnja sportskog terena!

Milenko Jahura

Predsjednik SND Prebilovci

NAJNOVIJE VIJESTI

Dara Banović

Dara Banović, iz sela Veliko Palančište, opština Prijedor, Republika Srpska, je živi svjedok

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​