fbpx
Претрага
Close this search box.
Ж | Ž

Подијелите вијест:

„Најстарија ратна жртва је Српкиња која је имала 106 година“

Директор Института за истраживање српских страдања у 20. вијеку Миливоје Иванишевић рекао је Срни да је најстарија жртва српска старица Боја Кењало, коју су у 106. години у концентрационом логору Луке у Бихаћу убили муслимански злочинци Алије Изетбеговића.

Миливоје Иванишевић Фото: Novosti.rs
Миливоје Иванишевић Фото: Novosti.rs

„Надајмо се да ће Гинис у догледно време објавити најстарије жртве ратова који су вођени у Европи, а можда и у свету, током двадесетог века. Ми Срби верујемо да је то наша покојница, коју су током рата у БиХ у концетрационом логору Луке у Бихаћу убили муслимански злочинци Алије Изетбеговића“, рекао је Иванишевић.

Он је навео да је старица Боја Кењало из села Рачићи, општина Бихаћ, рођена 1888. године, а убијена је у том концетрационом логору крајем октобра 1994. године у 106. години.

Иванишевић је истакао да је Боја Кењало најстарија ратна жртва или најстарија жртва женског пола, у 20. вијеку, као и најстарија жртва свих ратова, а можда и самих концетрационих логора у Европи.

„Она је најстарија жртва, која је директно убијена у логору, као и најстарија жртва српске националности, коју су убили муслимани у БиХ у 20. веку, а можда и од турских освајања средином 15. века“, навео је Иванишевић.

Он је подсјетио да је тијела несрећне старице и осталих српских жртава из села Рачићи српска војска преузела од убица 1. децембра 1994. године.

„Том приликом су на телима покојника констатоване бројне повреде нанете хладним оружјем“, напоменуо је Иванишевић.

Извор: СРНА

Везане вијести:

Миливоје Иванишевић: Злодела над Србима и дан-данас се …

Колико је Срба страдало у 20. веку (1): Списку жртава нема краја …

Нови докази: Сребреница је велика обмана! | Јадовно 1941.

Ускоро књига о страдању сарајевских Срба | Јадовно 1941.

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: