fbpx
Претрага
Close this search box.
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Манолић: Усташе историја, млади да се окрену садашњости

Високи функционер служби безбједности бивше Југославије и Хрватске и бивши хрватски премијер, Јосип Манолић, у разговору за Радио Републике Српске, потврдио је да је он ангажовао Фрању Туђмана 1942. године као средњошколца и упутио у партизане у Загорје, као и да га се сјетио и подржавао у вријеме распада Југославије.

Јосип Манолић Фото: Index.hr
Јосип Манолић Фото: Index.hr

„Фрањо Туђман је био СКОЈ-евац на Трговачкој академији, гдје је и студирао. Ту сам га пронашао и послао за секретара окружног комитета у његов родни крај, Крапину. Он је тамо био од 1942. године, а то је био један од најтежих партизанских терена, константно у прогону од стране непријатељскх формација,“ рекао је Манолић.

На питање, да ли је он управљао у суштини, људима и догађајима, Манолић је одговорио да људи некада управљају неким догађајима, не својом вољом, него околностима у којима се налазе.

„И најодлучнији и најстабилнијим људима се дешава да понекад дођу у позицију да нису сигурни да ли управљају они или неке вањске силе управљају њима“, каже Манолић.

Осудио је појаву неоусташтва, а и злочине такозване НДХ, против које се борио.

„Усташе су данас по мом мишљењу историја. Ови што се данас бусају у прса да настављају некакву политику усташтва нису зрели људи, то су људи који су као губитници у цјелини у Другом свјетском рату стали на становиште да су они ти који су преостали да на извјестан начин воде рачуна о тој традицији усташтва. Младима бих поручио да се окрену садашњости и да рјешавају садашње проблеме“, нагласио је Манолић за Радио Републике Српске.

Извор: Радио Телевизија Републике Српске

 

Везане вијести:

ТУЂМАН „ПОСЛОВАО“ СА АРКАНОМ

„Туђман је знао за убиства Срба“ | Јадовно 1941.

 

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: