Две деценије од нестанка двојице новинара на КиМ
Родбина и колеге Ђуре Славуја и Ранка Перенића још једном су се подсетили којим путем су пошли на задатак са кога се нису вратили Између села Зочиште и Велика Хоча код Ораховца обележено је двадесет година од нестанка Ђуре Славуја и Ранка Перенића, новинара РТВ Приштина. Пошли су да истраже шта се десило са монасима манастира Зочиште, које је отела, па потом пустила Ослободилачка војска Косова. Скренули су путељком у винограде, где су отети и од тада им се губи траг. Остали су узалудни напори да се дозна нешто више о њиховој судбини. – Ово није само питање правде, ово је питање да ли смо ми пристали и да ли













