
SLUЖEN PARASTOS ZA POGINULE PRIPADNIKE POLICIJE
Ispred sjedišta Policijske uprave u Banjaluci danas je, povodom obilježavanja krsne slave Ministarstva unutrašnjih poslova /MUP/ Republike Srpske Sveti arhangel Mihailo, služen parastos, položeni su vijenci i prislužene svijeće na spomen-obilježje poginulim pripadnicima MUP-a sa područja ove uprave. Načelnik Policijske uprave Banjaluka Жeljko Spasojević rekao je novinarima da su u proteklom odbrambeno-otadžbinskom ratu stradala 252 pripadnika Centra javne bezbjednosti Banjaluka, koji je tada pokrivao današnja područja policijskih uprava Banjaluka, Gradiška, Mrkonjić Grad i Prijedor. “Oni su položili živote za bezbjednost i odbranu Srpske i naša je obaveza da se svakodnevno sjećamo njihovog herojskog djela. Krsna slava Sveti arhangel Mihailo, koju tradicionalno proslavlja MUP Srpske, prilika je da se to uradi













