
Služen parastos stradalim Srbima u Grubišnom Polju i Bilogori
Stradalim Srbima u Grubišnom Polju i istočnoj Bilogori od 1991. do 1997. godine, danas je u Crkvi Svetog Marka u Beogradu služen parastos. Parastosu, koji je organizovalo Zavičajno udruženje “Bilogora”, prisustvovali su porodice žrtava, predsjednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta, te predstavnici više izbjegličkih i zavičajnih udruženja, javili su beogradski mediji. Prema do sada utvrđenim podacima, na području istočne Bilogore od 1991. do 1997. godine život je izgubilo 65 osoba, većinom srpske nacionalnosti i onih koji su bili u rodbinskim vezama sa srpskim porodicama. Od ukupnog broja stradalih, 39 je civila, od kojih je 17 ubijeno prije zločinačke akcije “Otkos-10”, tokom kampanje zastrašivanja i zlostavljanja, te 24 pripadnika Teritorijalne













