arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Podijelite vijest:

Jovanović: Srpski narod je jedina žrtva genocida

Predsednik Demokratske stranke Srbije (DSS) Miloš Jovanović izjavio je danas da je sada pravi trenutak da se Srbija identitetski zaokruži i da se dođe do nacionalnog konsenzusa prema bliskoj prošlosti i naglasio da je „jedino srpski narod istinska žrtva genocida na ovim prostorima“, saopštio je DSS.
Miloš Jovanović; FOTO: DSS

Predsednik Demokratske stranke Srbije (DSS) Miloš Jovanović izjavio je danas da je sada pravi trenutak da se Srbija identitetski zaokruži i da se dođe do nacionalnog konsenzusa prema bliskoj prošlosti i naglasio da je „jedino srpski narod istinska žrtva genocida na ovim prostorima“, saopštio je DSS.

Jovanović je za TV Hepi rekao da je posle više od 100 godina Srbija svoja na svome i da konačno ne mora da razmišlja o nekoj saveznoj državi, o stavovima Zagreba, Sarajeva i Skoplja i da „prvi put imamo priliku da neke stvari zaokružimo kada je u pitanju naš nacionalni identitet“.

On je naglasio da je zbog toga strateški veoma važno Ministarstvo kulture, „da se zaokružimo identitarno i kulturološki“.

Jovanović je naveo da je od istinske važnosti i Ministarstvo odbrane, „kako bi se očuvao mir koji nam je neophodan“.

Prema njegovim rečima, u poslednje vreme se ponovo pokušava srpski narod predstaviti kao genocidan.

„Istina je jasna. Srebrenica nije genocid, tačka! Jedini narod koji je na ovim prostorima istinska žrtva genocida je srpski narod i jedini koji nije počinio genocid na ovim prostorima je srpski narod“, zaključio je Jovanović.

Izvor: Danas

NAJNOVIJE VIJESTI

Đuro Savatić

Rođen 6. maja 1927. godine, Starčevica, Banjaluka Kazuje: Otac Todor, rođen 1902. godine.

Tomo Lučić

Rođen 1. marta 1931. godine u selu Bistrica, opština Žepče Kazuje: Moji roditelji

Stojan Stojaković

Banjaluka Svjedoči: Rođen sam u selu Slabinja, Bosanska Dubica 15. 11. 1929. godine

Zorka Delić-Skiba

Rođena 1937. godine u selu Kruharima, opština Sanski Most Svjedoči: Rođena sam 27.

Gojko Lovrić

Rođen 1934. godine u selu Klekovci, Bosanska Dubica, profesor Svjedoči: Ovu istinitu i

Svetozar Rubin

Rođen 20. jula 1940. godine u selu Gornja Omarska, Prijedor Svjedoči: Moj otac

Jovo Šarović

Prijedor, Aerodromsko naselje Svjedoči: Rođen sam 7. januara 1937. godine u okolini Foče.

Rade Gavrilović

Rođen 10. maja 1933. godine u selu Kadin Jelovac, opština Dubica Svjedoči: Moji

Pregled podataka

Radi orijentacije o približnom broju žrtava hrvatskog logora smrti Jasenovac prilažemo i ovaj

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​