fbpx
Ж | Ž

Подијелите вијест:

ИСТОРИЈА ПОТИСНУТА ИЗ ШКОЛА ПОД ПРИТИСКОМ МЕЂУНАРОДНЕ ЗАЈЕДНИЦЕ

Predavanje_o_Prvom_svjetskom_ratu_u_Modrici-165938abИсториjа као наука jе под притиском међународне заjеднице потиснута из школа у БиХ, а посебно у Републици Српскоj, гдjе се о историjским догађаjима битним за Србе учи по скраћеном обиму и из уџбеника коjи су спорног квалитета, изjавио jе доцент на Одсjеку историjе Филозофског факултета Бањалука Боривоjе Милошевић.
„Прошле године, поводом почетка Првог свjетског рата, српска историjска наука jавности jе понудила на увид нове чињенице коjи се тичу Великог рата и страдања Срба на простору БиХ“, рекао jе Милошевић на предавању „Затирање српске духовности и културе у Првом свjетском рату“, коjе jе синоћ у Српском културном центру организовала Светосавска омладинска заjедница Модрича.

Он jе истакао да jе одржан велики броj округлих столова, трибина, научних скупова и предавања с циљем да се истраже и jавности представе непознати или прикривани детаљи из српске прошлости.

„Народ коjи не држи до своjе прошлости не држи ни до своjе будућности“, рекао jе Милошевић.

Члан Светосавске омладинске заjеднице Модрича Дарио Пурић рекао jе да jе у Модричи мало пажње дато стогодишњици од почетка Првог свjетског рата, Великог рата у коме су страдали многи Срби.

Предавање jе пратило око 100 младих, међу коjима су били и чланови Српске омладинске заjеднице из Брода.

„Мало се говори у школама о националним темама и дjеца су у оскудици са знањима о историjским догађаjима с почетка 20. виjека“, рекао jе предсjедник Светосавске омладинске заjеднице Брод Горан Марjановић.

 

Извор: tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat_novo/2014/srna.png

 

Везане виjести:

ПАТРИЈАРХ ИРИНЕЈ ОТВОРИО ИЗЛОЖБУ О ВОЈНОМ СВЕШТЕНСТВУ

ОТКРИВЕНО СПОМЕН-ОБИЉЕЖЈЕ „ОКО СОКОЛОВО“

ОВЕ ГОДИНЕ ОБИЉЕЖАВАЊЕ ДВА ЗНАЧАЈНА ИСТОРИЈСКА ДОГАЂАЈА

ПРВИ СВЈЕТСКИ РАТ – ЈАДОВНО 1941.

 

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: