fbpx
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Филмови „Дианина деца“ и „Дневник ратног хирурга“

У оквиру манифестације „Дани сјећања“, посвећене страдању српске дјеце у ратовима у 20. вијеку, у Бањалуци ће бити приказан филм „Дианина деца“ ауторке Слађане Зарић, у продукцији Радио-телевизије Србије.

Фото: Курир
Фото: Курир

Филм ће бити приказан у Мултиплексу „Палас“ у 18.00 часова.

Истог дана, у Епархијском културном центру у Бијељини у 18.00 часова предавање ће одржати аутор књиге „Дневник ратног хирурга“ Миодраг Лазић, а биће приказан и истоимени документарни филм у продукцији Радио-телевизије Републике Српске, у сарадњи са Удружењем дјеце погинулих бораца „Насљеђе“ из Бијељине.

Сутра у 11.00 часова биће одржан историјски час у Пребиловцима за средњошколце из Требиња, у сарадњи са Министарством просвјете и културе Републике Српске, Републичким педагошким заводом и Епархијом захумско-херцеговачком и приморском.

Истог дана у зворничком Дому омладине у 19.00 часова биће приказан документарни филм „Споменко на вјечној стражи“ аутора Милета Савића, у сарадњи са Светосавском омладинском заједницом и Домом омладине Зворник.

Манифестација „Дани сјећања“ биће завршена академијом „Дјецу вам нећу опростити“ у Културном центру Источно Ново Сарајево у 20.00 часова. Носилац активности је Основна школа „Свети Сава“ из Источног Новог Сарајева.

Манифестацију организује Републички центар за истраживање рата, ратних злочина и тражење несталих лица, под покровитељством предсједника Републике Српске Милорада Додика.

„Дани сјећања“ почели су синоћ меморијалном академијом „Свако дијете – небо на земљи“, што је централни догађај овогодишње манифестације.

Низом активности у Бањалуци, Бијељини, Источном Новом Сарајеву, Зворнику и Пребиловцима, Центар ће подсјетити на страдање српске дјеце у Првом и Другом свјетском рату и одбрамбено-отаџбинском рату.

Извор: СРНА

Везане вијести:

У протеклом рату страдало више од 480 српске дјеце

Почињу „Дани сјећања“ посвећени страдању српске дјеце у 20 вијеку

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: