arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

ЕУ треба да зна да усташтво није билатерални проблем

Министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Александар Вулин изјавио је да ЕУ која поручује да се неће мијешати у билатералне односе Србије и Хрватске треба да зна да усташтво које је тамо кулминирало није само билатерални проблем и да Београд очекује одговор Брисела на писмо премијера Србије Александра Вучића, који је указао на величину тог проблема.

БлајбургОн је нагласио да ће се „Олуја“ у Хрватској сутра славити уз пјесме Томпсона, а суштина његове умјетности је да пјева о људима који су заклали на хиљаде Срба.

„Сутра ће се у Книну чути `за дом спремни` и како је `сјајна ствар што је протерано 250.000 Срба`. То је део званичне државне манифестације.

Хрватска председница каже да ужива у Томпсоновим песмама“, рекао је Вулин, преносе београдски медији.

Он је подсјетио да је током „Олује“ из Хрватске протјерано 250.00 Срба и плански уништено 25.000 српских домова, да се Срби не би имали гдје вратити.

„Усташтво је постало доминантно мишљење у Хрватској. Иако су сви мислили да је усташтво маргинална политика сада се испоставило да је фашизација дио званичне политике Хрватске. Садашње руководство Хрватске је отишло да се поклони усташама у Блајбургу. Никада нико пре њих није ишао, па ни Фрањо Туђман“, нагласио је Вулин.

Он је поновио да ЕУ мора да схвати да усташтво није билатерални проблем.

„Очекујемо одговор. Какав одговор добијемо такав ће бити и наш одговор када је у питању ЕУ“, рекао је Вулин.

Извор: СРНА

 

Везане вијести:

Вулин: Хрватска је далеко од антифашизма | Јадовно 1941.

Вулин: Годишњица Олује најтежи датум у историји Срба …

Вулин: Викар усташке војске тешко може да се нада …

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Udaja

Oženili smo se 2. rujna 1940. godine. Fritz je bio isto tako skroman

Rat

Krajem semestra u Pariz su došli moji roditelji i Mira. Tata je produžio

Pariz

Koliko god mi je bilo teško ostaviti Fritza, moram priznati da mi je

Fritz

No sudbina je promijenila tijek ovih događaja. Otputovala sam, doduše, u Pariz, ali

Matura

Čak i najboljim đacima škola je uvijek pomalo “teret”, pogotovo ambicioznijima u koje

Mladost

Sve u svemu, imale smo sretno djetinjstvo, okružene ljubavlju i brigom, a standard

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​