fbpx
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Драгана Трифковић: Хвала светом цару Николају

Излагање Драгане Трифковић на београдском окупљању учесника Јубиларног свесловенског сабора поводом стогодишњице од почетка Октобарске револуције, а под геслом „Памтимо и славимо светост православног цара“

Излагање Драгане Трифковић испред београдског споменика светом цару Николају Другом
Излагање Драгане Трифковић испред београдског споменика светом цару Николају Другом

Окупили смо се данас да обележимо стогодишњицу почетка страдања православних цркава и земаља Русије и Србије од комунистичке револуције.

Двадесет петог октобра 1917. године у 21:45 са крстарице Аурора је испаљен плотун, којим је започет напад на Зимски дворац и започета Октобарска револуција.

Маскота те револуције био је Владимир Уљанов, познатији под псеудонимом Лењин.

Циљ те револуције била је Русија и руски православни народ, због чега су бољшевици поставили следећи задатак: убити Бога, убити монарха и убити дух једног народа.

Програм окупљања
Програм окупљања

Иако је од тада прошао читав век, циљеви и задаци су остали исти, као и напори западног света да се коначно и за сва времена обрачунају са православљем и са руским народом, који то православље носи у себи.

Тако можемо чути од западних званичника да је највећа претња данашњице православна Русија, а не ИСИЛ, терористи или екстремисти било које друге припадности. Иако Русија никога не напада и никоме не прети.

Октобарска револуција је највећа руска катастрофа у историји. У последњем тренутку, само захваљујући Божијој милости, Русија је добила шансу да васкрсне из совјетизма и да се врати себи.

Ми данас опет видимо православну Русију, која је подигла своју главу и која спира блато са православних звона, која су давно била бачена.

Драгана Трифковић у руској цркви Свете Тројице
Драгана Трифковић у руској цркви Свете Тројице

Видимо Русију која се враћа својим коренима, својој историји, традицији и култури, и која се свим средствима бори против пропаганде, лажи и фалсификовања, којима је изложена.

Да се вратимо светом цару Николају и нама. И данас чујемо злонамернике или незналице, који постављају питање: А када је то нама Русија помогла и како је то нама Русија помогла?

Русија нам је помогла увек када је била у прилици да нам помогне, често и онда када није била у прилици да нам помогне, а све и да нам никада није помогла, никада нас није напала, бомбардовала преумњавала, сатирала.

Дан уочи објаве рата Србији од стране Аустроугарске, цар Николај нам је поручио:

„Будите уверени да Русија неће напустити Србију.“

Пројекција филма „Врангел“ у православном клубу Цароставник (Драгана Трифковић са Светланом Максовић и Ранком Гојковићем)
Пројекција филма „Врангел“ у православном клубу Цароставник (Драгана Трифковић са Светланом Максовић и Ранком Гојковићем)

Русија је на личну иницијативу цара, решила да уђе у рат, ако Аустроугарска нападне Србију, иако су га многи генерали опомињали цара да Русија није спремна за рат.

Када је почео Први светски рат Русија је слала оружје и муницију, хуманитарну помоћ, лекове, али и руске добровољце да се заједно са нама боре против агресора.

Након победа на Церу и Колубари, српска војска је била принуђена на повлачење. Уследила је ужасна голгота преко Албаније, где су на залеђеним путевима страдали многобројни Срби. Када је српска војска исцрпљена, гладна и полумртва, коначно стигла на јадранску обалу, доживела је велико разочарање. Такозвани савезници Енглези и Французи нису послали бродове за транспорт и нису желели да пруже помоћ Србији.

Руски цар је упутио писмо савезницима: „Уколико се српска војска одмах не избави из Албаније, Русија раскида савез са Антантом и склапа сепаратни мир са Немачком.“

Драгана Трифковић испред споменика светом цару Николају Другом
Драгана Трифковић испред споменика светом цару Николају Другом

Тек под уценом стиже спас, и чувене француске лађе. Заправо је Русија била једини савезник и пријатељ Србије у Првом светском рату.

Васкрсла српска војска је показала огромну храброст и снагу остваривши најславније победе. Србија је претрпела највеће губитке од свих земаља које су учествовале у Великом рату, изгубивши трећину становништва. Са друге стране, Руси су у Великом рату изгубили све, и царство и цара.

Цена уласка у рат била је превисока, укључујући грађански рат и наметнуту комунистичку идеологију, која је оставила несагледиве последице на руски народ. Владика Николај Велимировић је записао: „Велики је наш дуг пред Русијом. Може човек да дугује човеку, може и народ-народу. Но, дуг којим је Русија обавезала српски народ 1914. толико је велик да њега не могу да врате ни векови ни поколења. То је дуг љубави, која везаних очију иде у смрт, спасавајући ближњег свог. Сам Христос је рекао да нема веће љубави од оне када неко полажи душу своју за пријатеље своје. Руски цар и руски народ, ступајући неприпремљени у рат за одбрану Србије, нису могли да не знају да иду у смрт. Али љубав Руса према браћи својој, није посустала пред опасношћу и није се уплашила од смрти“.

Света царска породица
Света царска породица

Вечно хвала светом цару Николају Другом, заштитнику српског народа, и светој Русији.

У Београду, 25. октобра 2017.

Драгана Трифковић, директор Центра за геостратешке студије

Извор: Стање ствари

Везане вијести:

Цар Николај слао Србе да спасу отаџбину | Јадовно 1941.

Откривена спомен-биста цару Николају Другом Романову …

Русији, с љубављу | Јадовно 1941.

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: