fbpx
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Добој: Промовисана књига о страдању Срба на Косову

Добој – промовисана књига о страдању Срба на Косову

У Добоју је вечерас представљена књига „Доктор Томан“ аутора Славка Никића из Београда, која реконструкцијом киднаповања начелника Хируршке клинике приштинске болнице Андрије Томановића приказује дио трговине органима и крвљу 2.500 отетих Срба са Косова током рата 1998. и 1999. године.

Пензионисани пуковник МУП-а Србије Славко Никић, као свједок и оперативац у тадашњим сукобима на Косову, у књизи реконструише још неразјашњену судбину киднапованог доктора Андрије Томановића који је присиљен да обучи своје колеге Албанце у приватној болници у Тирани за вађење органа и крви отетим Србима, али и другим неподобним лицима.

Никић, како наводи, на основу чињеница и оперативних података расвјетљава пут киднапованог доктора који је „зеленом ладом из Клиничко–болничког центра у Приштини одвезен до Урошевца, одакле је возилом са ознакама УН пребачен до Скопља, затим до Тетова, па до Тиране“.

Аутор се добојској публици представио и књигама „Нулта крвна група“, „Командантне убице“, „Јована“ и „Служба“, у којима именује и открива албанске злочинце, те доказује њихове злочине.

Никић као кривце за још неразјашњену судбину 2.500 киднапованих Срба, жртава трговине органима и крвљу, наводи челнике служби државне безбједности, војске и полиције тадашње Југославије, за које истиче да су, у настојању да буду подобни, радили супротно српским интересима.

Славко Никић из Београда до сада је написао 14 књига у којима је ријеч о његовом раду у МУП-у на пословима сузбијања наркоманије, при чему је и једини преживјели из групе оперативаца.

Први примјерак књиге „Доктор Томан“ Никић је 1. октобра прошле године лично уручио генералу Ратку Младићу у Хагу. Промоција књиге „Доктор Томан“ одржана је у Умјетничкој галерији Добој.

Радио Телевизија Републике Српске

 

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: