Тијела десетина убијених сарајевских Срба закопана су на градској депонији у Бућа потоку, а неки су живи довођени и на том мјесту ликвидирани и затрпани, потврђују документација и свједочења који се налазе и у Тужилаштву БиХ, које је, упркос томе, издало наредбу за санацију депоније, односно обустављање потраге за посмртним остацима Срба.
Међу документима који су у посједу „Гласа Српске“ је и допис МУП-а Српске из септембра 1998. године у коме је свједочење љекара Наде Лазић из Приједора која је изјавила да јој је један Бошњак из ФБиХ дао информације да су њени родитељи убијени на поменутој депонији, након што су у јуну 1992. године одведени из стана у Сарајеву. Са њеним родитељима убијене су још три особе.
Тужилаштво БиХ посједује и изјаве ратног команданта Војне полиције такозване Армије РБиХ Исмета Бајрамовића Ћеле и правног савјетника те формације Фахрије Каркина о томе да је девет припадника Шесте брдске бригаде Армије РБиХ убило више лица српске националности која су потом бачена на депонију у Бућа потоку.
Постоје сазнања да су тамо бачена и тијела убијених Мирка и Раде Савић, а свједок М.З. из Сарајева је 2003. године рекао Комисији за тражење несталих и заробљених лица Српске да је у љето 1992. године на депонији препознала лешеве Јове и Маре Пикулић, несталих исте године у Пофалићима.
У Тужилаштву БиХ је, како наводи „Глас“, и свједочење радника Комуналног предузећа „Рад“ Ж.Ј. који је рекао да више о томе како су Срби завршавали на сметљишту у Бућа потоку знају шеф градске депоније Драго Јурић, возач у тој фирми Хусеин Рамић Американац.
Судија поротник у Окружном војном суду у Сарајеву Марко Микеревић свједочио је да су тијела Срба убијених након што су изгубили ноге у минском пољу на локалитету касарне „Виктор бубањ“ камионима превожена на депонију у Бућа потоку, гдје су и спаљена.
Микеревић је рекао да се то сазнало на суђењу Изету Тињаку за убиста почињена у Храсном.
Када је ријеч наредби Тужилаштва БиХ за санирање депоније у Бућа потоку, односно обустави потраге за посмртним остацима Срба на тој локацији, члан Колегијума директора Института за нестала лица БиХ Милутин Мишић наводи да је Тужилаштво тиме показало да ради на прикривању ратних злочина над Србима.
Мишић је рекао да је још шокантније то што се зна да су сателитски снимци показали да се на тој локацији налази масовна гробница.
Извор: СРНА
Везане вијести: