fbpx
Pretraga
Close this search box.
Ж | Ž

Podijelite vijest:

Brnabić: Antifašistička i slobodarska politika se nije promijenila

Premijer Srbije Ana Brnabić izjavila je danas u Somboru, na obilježavanju 73 godine od Batinske bitke, da današnja Srbija počiva na istim vrijednostima – antifašizmu i slobodarstvu, i da se njena politika ni do danas nije promijenila.

Predsjednica Vlade Srbije Ana Brnabić Foto: RTRS
Predsjednica Vlade Srbije Ana Brnabić
Foto: RTRS

Obraćajući se prisutnim, među kojima je bio i ambasador Rusije Aleksandar Čepurin, Brnabićeva je istakla da Srbija ponosno čuva uspomenu na sve heroje koji su položili život za slobodu.

„I u Prvom i u Drugom svjetskom ratu Srbija se borila rame uz rame sa svim slobodoljubivim zemljama. Naša politika nije se ni do danas promijenila. Prijateljstvo i saradnju negujemo i sa Istokom i sa Zapadom – Rusijom, zemljama EU, SAD, Kinom, Indijom, Ujedinjenim Arapskim Emiratima, zemljama Južne Amerike i Azije“, rekla je Brnabić.

Ona je navela da se Srbija danas za bolju budućnost bori na drugačiji način i da nastoji da svakodnevno poboljša život svih svojih građana, prenijeli su beogradski mediji.

„Punopravno članstvo Srbije u EU je naš glavni spoljnopolitički cilj, a sve što uradimo na tom putu usmereno je ka napretku i modernizaciji našeg društva i boljitku svih nas“, istakla je Brnabićeva.

Brnabićeva je rekla da je Batinska bitka, koja se odvijala od 11. do 19. novembra 1944. godine na Sremskom frontu između boraca Crvene armije i Narodnooslobodilačke vojske sa jedne, i pripadnika njemačkog Vermahta i mađarskih snaga sa druge strane, u istoriji ostala upamćena kao najveća po broju učesnika, intenzitetu borbi i strateškom značaju u toku čitavog Drugog svjetskog rata na teritoriji Jugoslavije.

Batinska bitka jedna je od najznačajnijih pobjedničkih bitaka za oslobođenje Srbije na kraju Drugog svjetskog rata, koju su združeno vodili borci jugoslovenske Narodnooslobodilačke vojske i sovjetske Crvene armije.

Bitka je počela 11. novembra 1944. na lijevoj obali Dunava, gdje se sada nalazi Spomen-kompleks. Na memorijalnoj akademiji nastupio je i akademski ansambl „Aleksandrov“.

Izvor: SRNA

Podijelite vijest:

Pomozite rad udruženja Jadovno 1941.

Napomena: Izneseni komentari su privatna mišljenja autora i ne održavaju stavove UG Jadovno 1941. Komentari neprikladnog sadržaja će biti obrisani bez upozorenja.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Pratite nas na društvenim mrežama: