Такође, појаснио је да су „Свети Петар Цетињски и Петар II Петровић Ловћенски Тајновидац владике а не патријарси“, те да је тиме „све речено свакоме и крштеном и некрштеном“.
Посланици владајуће већине јуче су на Законодавном одбору подржали антицрквени и срамни Предлог Закона о слободи вјероисповијести и увјерења.
О предлогу овог Закона гласаће се сјутра у Скупштини Црне Горе, упркос томе што је у суботу одржан Црквено-народни сабор у граду под Требјесом који је организовала Митрополија црногорско-приморска (МЦП) са епархијама будимљанско-никшићком, милешевском и захумско-херцеговачком противећи се рјешењима у Предлогу закона о слободи вјероисповијести којим је предвиђено одузимање црквене имовине.
Овом безакоњу успротивило се на десетине хиљада вјерника из свих крајева Црне Горе, а намјеру власти да одузме црквену имовину осудили су бројни интелектуалци, професори, политичари, адвокати, како из Црне Горе, тако и из региона.
Да је ово још једна демонстрација тираније владајуће партије над српским народом у Црној Гори, за наш портал, потврдио је и највећи српски пјесник и интелектуалац Матија Бећковић.
„Закон о слободи вјероисповијести у Црној Гори је закон о стављању ван закона СПЦ и српског народа у Црној Гори. Убијати већ једном убијену Црногорско приморску митрополију је исто као кад би неко данас убијао преживјеле у Аушвицу“, рекао је Бећковић.
Такође, појаснио је да су „Свети Петар Цетињски и Петар II Петровић Ловћенски Тајновидац владике а не патријарси“, те да је тиме „све речено свакоме и крштеном и некрштеном“.
Подсјетићемо, Бећковић коме су црногорске власти забраниле улазак у Црну Гору, није могао да присуствујује сабору у Никшићу, али је тада послао снажну поруку – да ће народ или одбранити своју цркву или нестати.
Јуче су за отимање храмова и светиња од Српске православне цркве гласали: Миодраг Вуковић, Момчило Мартиновић, Милош Николић, Данијел Живковић, Андрија Поповић, Бранка Танасијевић, Жана Филиповић, Јованка Лаличић, Нада Ненезић, Халил Дуковић, Неџад Дрешевић, Суад Нумановић и Мирсад Мурић.
Сјутра ће, за када је и заказано скупштинско засиједање, посланици ДПС и њихови коалициони партнери дати глас за отимање манастира, светиња од Српске православне цркве. Раније је митрополит Амфилохије позвао све посланике да не гласају за предложени Закон о слободи вјероисповести.
Такође, јуче су свештеници и монаси испред храма Христовог Васкрсења потписали повеље оданости и на тај начин, показале оданост својој Цркви, јединој канонској православној цркви у Црној Гори, Српској православној цкрви.
Након позива митрополита црногорско-приморског Амфилохија Демократски фронт (ДФ) је одустао од планиране опструкције рада парламента и спрјечавање гласања о Предлогу закона о слободи вјероисповијести.
Извор: Ин4С