
Двадесет година од затварања логора “Силос”
На данашњи дан, прије 20 година, два мјесеца након што је потписан Дејтонски мировни споразум, затворен је концентрациони логор “Силос” у Тарчину код Сарајева. У овом логору, у објекту у којем се прије рата чувала пшеница, било је заробљено више од 600 српских цивила, мушкараца и жена. Од посљедица физичког злостављања и мучења глађу у њему су умрла 24 српска цивила. Логором, који је формиран 11. маја 1992. године, управљала је такозвана Армија БиХ, а према свједочењу бивших заточеника имао је све елементе злогласног логора Аушвиц. Српски заточеници, који су преживјели стравичне тортуре, свједочили су да су тадашњи највиши званичници у влади такозване Републике БиХ долазили у “Силос” и да












