
Линта: Писмо које је кардинал упутио патријарху Иринеју није добронамерно
Председник Савеза Срба из региона Миодраг Линта сматра недобронамерним писмо надбискупа врхбосанског кардинала Винка Пуљића које је упутио партијарху Иринеју критикујући Републику Српску. У писму се, измедју осталог, наводи да је изјава партијарха Иринеја дата поводом 9. јануара, Дана Републике Српске, да је Република Српска утемељена на Божјој правди и истини изазвала “неверицу, згражавање и разочарање”. “Кардинал Пуљић треба да зна да је Република Српска настала неколико месеци пре почетка рата као израз воље српског народа да самостално одлучује о својој судбини и као брана да спречи понављање геноцида над Србима, а не на злочину како он наводи у писму”, наводи Линта у писаној изјави за медије. Такође, кардинал Пуљић













