
Vulin: Beograd je bombardovan da bi bio uništen
Ministar za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Srbije Aleksandar Vulin izjavio je da je nacistička Njemačka 6. aprila 1941. godine bombardovala nebranjeni Beograd bez objave rata, ne zato da ga vojnički porazi, već da ga uništi. Vulin je rekao da je to bombardovanje bilo najrazornije od svih bombardovanja u istoriji Beograda, a da je, prema procjenama, ubijeno između 2.000 i 4.000 ljudi, a možda i više. “Ubijali su žene i decu, ubijali su bez ikakve diskriminacije, ubijali su ih jer su bili građani Beograda”, naglasio je Vulin nakon što je položio vijenac na spomenik žrtvama bombardovanja Beograda u Drugom svjetskom ratu na beogradskom Novom groblju. On je naglasio da













