
Отворена изложба “Козара, споменик слободе”
У галерији у Новом Граду је отворена изложба “Козара, споменик слободе” на којој посјетиоци могу видјети занимљиве документарне и историјске поставке које старијима могу да послуже као подсјећање, а млађима да науче чињенице које не знају о страдању у Другом свјетском рату. Кустос и историчар Марина Љубичић је синоћ на отварању рекла да се никада не смије дозволити да буде заборављено оно што се десило на Козари у Другом свјетском рату, због чега је и изграђена меморијална зона на Мраковици. Она је навела да је Козара као излетиште била позната и прије Другог свјетског рата, а изградњом споменика сви догађаји, укључујући културне, добили су други облик и димензију. “Као примјер












