
Обиљежене 24 године од страдања бораца чете “Петар Пандуревић”
Служењем парастоса код спомен-обиљежја у насељу Стара Станица на Палама данас је обиљежено 24 године од страдања 14 бораца чете “Петар Пандуревић”, који су на данашњи дан 1992. године погинули у нападу муслиманских снага на српске положаје на Требевићу. Борац чете “Петар Пандуревић” Жико Југовић рекао је да је данашњим парастосом одата почаст погинулим припадницима ове чете који су дали животе за Републику Српску. “То је био трагичан дан, не само за Пале, већ за цијелу Сарајевско-романијску регију”, каже Југовић и додаје да нема светије обавезе за млада покољења већ да не забораве оно што су им оставили њихови преци. Предсједник Борачке организације Пале Михајло Парађина рекао је да ово













