
Обиљежено 24 године од формирања Осмог одреда Специјалне бригаде полиције
У Источном Сарајеву данас је обиљежено 24 године од формирања Осмог одреда Специјалне бригаде полиције Републике Српске. У Храму Светог Василија Острошког на Вељинама служен је парастос погинулим припадницима овог одреда, а код спомен-обиљежја код Полицијске станице у Источном Сарајеву положени су вијенци и цвијеће. Ратни командант Осмог одреда Сецијалне полиције Бранислав Окука истакао је да је саборност и јединство, херојство и јунаштво сарајевских Срба вјечно у темељима Републике Српске. “Поносни смо што смо дио Специјалне бригаде полиције која је од Требиња до Новог Града бранила сваки педаљ ове земље и учествовала у свим значајнијим биткама за Српску”, рекаo је Окука. Начелник Центра јавне безбједности Источно Сарајево Српко Косорић подсјетио













