
Obaveza srpskih ministara je da brinu o Srbima
Ministar rada Srbije Aleksandar Vulin poručio je da svaki srpski ministar ima obavezu da brine o položaju Srba u Hrvatskoj ili bilo kojoj drugoj zemlji. On je rekao novinarima u Beogradu da svaki građanin Srbije ima obavezu da upozori na narastanje fašizma i da kaže šta misli o tome. Vulin je istakao da se ne može reći da se Srbi u Vukovaru ili bilo gdje drugdje bave falsifikatima i da će se, kada se to riješi, riješiti i pitanje ćirilice. “Kada tako nešto kažete, onda uspostavljate kolektivnu krivicu jednog naroda, a to je poslednji put rađeno u NDH-a kada su donošeni rasni zakoni. Ako tako razmišljate, onda pričate o konačnom











