
Хрватске власти да погну главу и да се одрекну усташтва
Министар унутрашњих послова Србије Небојша Стефановић поручио је министру спољних послова Хрватске Мири Ковачу да би хрватским властима било много боље да се одрекну усташке прошлости и погну главе пред невиним српским жртвама, него што славе најстрашније злочине и логоре које памти Европа. “Потпуно је невероватно да било који представник хрватске власти на било који начин брани, оправдава или релативизује ове монструозне злочине који су почињени над српским народом. Још више забрињава што им сметају речи Александра Вучића да Србија више никада неће дозволити да Срби буду истребљивани и бацани у јаме, те да се плаше кољача и убица”, истакао је Стефановић. Он је, реагујући на посљедњу изјаву хрватског министра,













