
Братунац: Сјећање на егзодус сарајевских Срба (ВИДЕО)
На братуначком гробљу данас је служен парастос, положено цвијеће и прислужене свијеће за покој душа 185 погинулих српских бораца са сарајевског ратишта, чији су посмртни остаци пренесени у братуначко гробље. Цвијеће на Спомен-обиљежје данас су положиле делегације Завичајног удружења “Срби сарајевске регије”, које је организовало ово сјећање, затим Борачке и Организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила Братунца, те удружења несталих лица Братунац-Сребреница. Предсједник Завичајног удружења “Срби сарајевске регије” Видомир Бандука, говорећи о српском егзодусу из Сарајева од децембра 1995. године до половине марта 1996. године, истакао је да ни након 21 године сјећања на те тешке, тужне и ружне дане не блиједе сјећања и учесници имају осјећај













