
Ratni invalidi vratili pomagala
Ratni vojni invalidi i amputirci danas su ispred zgrade Fonda zdravstvenog osiguranja /FZO/ u Banjaluci vratili ortopedska i medicinska pomagala, izražavajući nezadovoljstvo zbog procedura za nabavku pomagala i prava na banjsko liječenje. Predsjednik Odbora ratnih-vojnih invalida /RVI/ Boračke organizacije Republike Srpske /BORS/ Vojin Gušić rekao je da RVI traže pojednostavljenje procedura za dobijanje ortopedskih pomagala, odnosno da dobiju novčana sredstva za njihovu nabavku, te da amputirci i paraplegičari dobiju pravo da svake godine mogu koristiti banjsku rehabilitaciju. On je rekao da u Republici Srpskoj ima oko 1.400 invalida sa tjelesnim oštećenjima, te da je od rata do danas od posljedica ranjavanja umrlo oko 8.000 RVI, među kojima je veliki broj












