
Proslava sveštenomučenika Save gornjokarlovačkog
U ponedeljak 17. jula tekuće godine, u Sabornom hramu Svetog oca Nikolaja Mirlikijskog u Karlovcu, proslavljena je uspomena na patrona Episkopije gornjokarlovačke, Svetog sveštenomučenika Savu, Episkopa gornjokarlovačkog i sa njim postradale sveštenomučenike i mučenike. Vjerni narod sa svih krajeva Episkopije gornjokarlovačke, okupilo se danas u Svetom hramu, da jednim ustima i jednim srcem uznese pjesmu divnim ugodnicima Božijim, koji postradaše za vjeru i primiše vijenac mučeništva na nebesima. Svetom Arhijerejskom Liturgijom načalstvovao je Njegovo Preosveštenstvo Episkop gornjokarlovački g. Gerasim, uz sasluženje: protojereja-stavrofora Jelenka Stojanovića, protojereja-stavrofora Radoslava Anđelića, protojereja Milana Simića, protojereja Saše Umićevića i đakona Budimira Kokotovića. Po pročitanom odlomku iz Jevanđelja, prisutnim vjernicima besjedom se obratio iguman Georgije (Stanković),













