
Obilježavanje Dana ustanka protiv fašizma
Na Banj brdu kod Banjaluke i u Milića Gaju u Kozarskoj Dubici obilježavava se Dan ustanka protiv fašizma 1941. godine. Na Banj brdu, na spomenik poginulim Krajišnicima biće položeni vijenci i cvijeće. Nakon toga, biće položeni vijenci i na partizanskom groblju u Knežici u Milića Gaju. Ustanak protiv fašizma u knešpoljskom kraju počeo je 27. jula 1941. godine napadom na žandarmerijsku stanicu u Knežici, pod vođstvom narodnog heroja Mladena Stojanovića. Obilježavanju na Banj brdu prisustvovaće ministar industrije, energetike i rudarstva Srpske Petar Đokić, i ministar rada i boračko-invalidske zaštite Milenko Savanović, koji će takođe, prisustvoti programu obilježavanja u Milića Gaju. Izvor: Radio Televizija Republike Srpske Vezane vijesti: Ko se borio u Hrvatskoj












