
Обиљежавање Дана устанка против фашизма
На Бањ брду код Бањалуке и у Милића Гају у Козарској Дубици обиљежавава се Дан устанка против фашизма 1941. године. На Бањ брду, на споменик погинулим Крајишницима биће положени вијенци и цвијеће. Након тога, биће положени вијенци и на партизанском гробљу у Кнежици у Милића Гају. Устанак против фашизма у кнешпољском крају почео је 27. јула 1941. године нападом на жандармеријску станицу у Кнежици, под вођством народног хероја Младена Стојановића. Обиљежавању на Бањ брду присуствоваће министар индустрије, енергетике и рударства Српске Петар Ђокић, и министар рада и борачко-инвалидске заштите Миленко Савановић, који ће такође, присуствоти програму обиљежавања у Милића Гају. Извор: Радио Телевизија Републике Српске Везане вијести: Ко се борио у Хрватској












