
Pomen garavičkim žrtvama
U Garavicama kod Bihaća danas će biti obilježeno 76 godina od stradanja više od 12.000 ljudi bihaćkog kraja, koje su u ljeto 1941. godine pobile ustaše. Obilježavanju, koje organizuje Zavičajno udruženje “Una”, prisustvovaće i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik, ministar rada i boračko-invalidske zaštite Srpske Milenko Savanović, a u ime Narodne skupštine Republike Srpske, narodni poslanik Vlado Gligorić. Prema programu obilježavanja, u 11.00 časova biće održan istorijski čas, a u 11.15 časova biće služen pomen na srpskom, jevrejskom i romskom jeziku. Obraćanje zvaničnika predviđeno je u 12.15 časova, a obilazak humki i polaganje cvijeća u 12.30 časova, najavljeno je je iz Narodne skupštine. Početkom Drugog svjetskog rata 1941. godine u Garavicama













