
Сећање на децу жртве НДХ у парку Дијане Будисављевић
Сисак – На Дечијем гробљу у Сиску, у организацији Српског народног већа и Већа српске националне мањине града Сиска данас је одржана комеморација – Дан сећања у спомен на страдање српске ратне сирочади која су у Сиску била заточена у усташком дечијем логору од августа 1942. до јануара 1943.– Хина преноси да је „свечаност први пут одржана у парку који одлуком сисачког Градског већа од јуче носи име хуманитарке Дијане Будисављевић, жене која је спасила велики број деце из ратног логора”. „Људи који су спасавали децу из логора морају да нам буду инспирација. Нисмо овде само због нечијег страдања, него и због нас самих. Ту смо да се радујемо, да обновимо поверење












