
Neki od zarobljenih imali su poveze na očima
Na suđenju bivšem komandantu Specijalne jedinice MUP-a takozvane Republike BiH Draganu Vikiću i još trojici optuženih za ubistvo zarobljenih pripadnika JNA 1992. godine u Sarajevu, bivši policajac Refik Šatara rekao je da je bio u Policijskoj stanici Novi Grad kada su privedeni “neki ljudi u uniformama”, te da su neki imali poveze na očima. Šatara je, tokom svjedočenja na poziv Tužilaštva BiH, naveo da je iz hodnika Policijske stanice vidio kako iz kombija izlaze zarobljeni vojnici povezanih očiju i u koloni uvedeni u stanicu, dodavši da su okupljeni stanovnici naselja Dobrinja i pripadnici Teritorijalne odbrane vikali da ih treba ubiti, a Policijsku stanicu zapaliti. “Ne znam tačno koliko je bilo












