fbpx
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Одата почаст погинулим борцима „Фамоса“

У кругу фабрике „Фамос“ Коран на Палама данас је, парастосом и полагањем вијенаца и цвијећа на спомен-обиљежје, одата почаст за 28 радника овог предузећа који су као борци Војске Републике Српске погинули у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату.

У кругу фабрике "Фамос" Коран на Палама данас је, парастосом и полагањем вијенаца и цвијећа на спомен-обиљежје, одата почаст за 28 радника овог предузећа који су као борци Војске Републике Српске погинули у протеклом одбрамбено-отаџбинском рату
Парастос у кругу фабрике „Фамос“
Фото: СРНА

Вијенце и цвијеће на споменик радницима „Фамоса“ положиле су делегације општинске Борачке организације, општине Пале, СУБНОР-а Пале, Црвеног крста Републике Српске и чланови породица погинулих бораца.

Предсједник Борачке организације Пале Михајло Парађина истакао је да се страдање припадника Војске Републике Српске не смије заборавити, напомињући да Српске не би било да није било људи који су били спремни да дају живот за њу.

Он је нагласио да Борачка организација Републике Српске кроз своје програмске документе на првом мјесту манифестује да је Република Српска, као највриједнија тековина, предмет сталне бриге и очувања њених уставно правних позиција.

„То је национално стратешко питање и око тога не смије бити подјела и конфронтација“, поручио је Парађина.

Парађина је изразио незадовољство због незапошљавања борачке популације и нагласио да су у најтежој позицији демобилисани борци и дјеца погинулих бораца.

Он сматра да би друштво требало у први план да стави стручност и знање, али и борачки статус и заслуге оних који су у најтежим временима бранили народ и стварали Републику.

Уз осуду непотизма и партократије у запошљавању, Парађина је поручио да би требало да се цијене жртве и вриједности које његује Борачка организација, те да ће се, у противном, ова организација супротставити таквом комфорном понашању.

Извор: СРНА

 

Везане вијести:

У Трнову обиљежене 24 године од убиства 124 српска цивила

Обиљежене 22 године од страдања 22 српска војника у мјесту Чакље

Годишњица злочина муслиманско-хрватских формација

 

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: