fbpx
Претрага
Close this search box.
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Јово Бајић: Библиографија о српским страдањима у 20. веку

Јово Бајић
Јово Бајић

После вишегодишњег савесног и пожртвованог рада господин ЈОВО БАЈИЋ у сарадњи са Архивом Српске академије наука и уметности је прикупио и систематизовао податке о обимној литератури која се односи на српска страдања. 

Библиографија обухвата књиге на српском језику о злочинима над српским народом, чиме обезбеђује документацију и основне путоказе истраживачима који се баве и који ће се бавити изучавањем страдања српског народа у прошлим временима.

У Библиографији се налазе научна, мемоарска и публицистичка дела, као и зборници архивске грађe који сведочe о догађајима који су се десили и о људима који су постојали.

Поред научних студија библиографијом су обухваћене монографије, завичајне хронике и зборници радова са научних скупова посвећених страдању српског народа.

У изради библиографије коришћени су пре свега електронски каталози Народне библиотеке Србије у Београду, Библиотеке Матице српске у Новом Саду, Народне и универзитетске библиотекe Републике Српске у Бања Луци и Централне народне библиотеке „Ђурђе Црнојевић“ у Цетињу.

Библиографија садржи преко 2000 наслова и подељена је на три основне тематске целине:

– Први светски рат,
– Други светски рат,
– Оружани сукоби и Нато агресија 1991–1995. годинe.

Аутори и наслови евидентираних дела су поређани по азбучном реду.

Рад на библиографији није окончан и молимо сваког ко нам може помоћи да се јави аутору господину Јови БАЈИЋУ на електронску адресу bajicjovo@gmail.com или на тел. +381 (0)64-250 11 61 и Друштву за подизање Меморијала српским жртвама у 20. веку, на електронску адресу srpski.memorijal@gmail.com, односно на телефон +381 (0)11 32 83 374.

Библиографију о српским страдањима у 20. веку, у PDF формату, можете погледати и преузети

ОВДЕ

Извор: Српски меморијал

Подијелите вијест:

Помозите рад удружења Јадовно 1941.

Напомена: Изнесени коментари су приватна мишљења аутора и не одржавају ставове УГ Јадовно 1941. Коментари неприкладног садржаја ће бити обрисани без упозорења.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Пратите нас на друштвеним мрежама: