arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Podijelite vijest:

Vesić u muzeju Holokausta u Jerusalimu uvideo grešku

Beograd — Tokom posete muzeju Holokausta Jad Vašem u Izraelu, gradski menadžer Goran Vesić uočio je jednu grešku u postavci.

Foto: Getty images
Foto: Getty images

Među slikama koje pokazuju ulazak nacista u glavne gradove Evrope stajao je natpis „Jugoslavija“ i slika građana koji ih pozdravljaju, pišu „Večernje novosti“.

Vesić je odmah rekao domaćinima da je to slika Maribora i to pošto su Nemci proterali Slovence. „Naciste su pozdravljali još samo u Zagrebu, a Beograd je bio razrušen i ušli su kao neprijatelji“, rekao je Vesić.

Domaćini su rekli da će odmah da promene sliku i zamolili Vesića da im zvanično pošalje sliku Beograda koji su razrušili nacisti.

(Tanjug)

Izvor: B92

Vezane vijesti:

Vesić u Jerusalimu o projektu Staro sajmište

Jedino su hrvatski zločinci ostali nekažnjeni za Drugi svjetski rat

NAJNOVIJE VIJESTI

Mračni bezdan smrti

Doktor Nikola Nikolić (1896-1986) bio je član organizacije Mlada Bosna, aktivni učesnik Oktobarske

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​