arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Подијелите вијест:

Служен парастос седморици погинулих бораца из Мезграје

У Мезграји код Угљевика данас је служен парастос седморици погинулих бораца у одбрамбено-отаџбинском рату чија су имена уклесана на спомен-обиљежју у овом мјесту.

У Мезграји код Угљевика данас је служен парастос седморици погинулих бораца у одбрамбено-отаџбинском рату чија су имена уклесана на спомен-обиљежју у овом мјесту.
Мезграја – парастос Фото: СРНА

Почаст погинулим борцима одали су, прислуживањем свијећа и полагањем вијенаца, чланови породица, пријатељи, родбина, саборци, представници општине Угљевик и општинске Борачке организације.

Начелник општине Угљевик Василије Перић захвалио је мјештанима Мезграје за допринос у одбрани овог краја и Републике Српске.

„Сваке године се окупљамо код Спомен-обиљежја да бисмо се помолили за спас душа оних који су дали своје животе да би српски народ опстао на овим просторима. Овдје смо да их се присјетимо и да искажемо поштовање њиховим потомцима, породицама“, рекао је Перић новинарима.

На данашњи дан навршиле су се 23 године од када су припадници такозване Армије БиХ упали у ову мјесну заједницу, али су се мјештани одбранили.

Мјештанин Митар Нешковић рекао је да су тог кобног дана почињени злочини јер су убијена три цивила на кућном прагу.

„Мезграја гравитира са Федерацијом БиХ, све вријеме рата мјештани су били на првој борбеној линији, бранили су своје село“, рекао је Нешковић.

Прије служења парастоса, Актив добровољних давалаца крви „Перика Нешковић“ из Мезграје организовао је акцију добровољног давања крви у којој је прикупљено 36 боца драгоцјене течности.

Извор: СРНА

Везане вијести:

Угљевик: Парастос за погинуле српске борце од Косовског боја …

Обиљежено 25 година од формирања Прве мајевичке бригаде …

Обиљежено 25 година од настанка „Мандиних лавова“ | Јадовно …

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Na Sušaku

Od lipnja 1941. pa do kapitulacije Italije u jesen 1943. godine živjela sam

Pad Jugoslavije

Početkom 1941. još se ništa nije bilo promijenilo u našem svakodnevnom životu. Ja

Udaja

Oženili smo se 2. rujna 1940. godine. Fritz je bio isto tako skroman

Rat

Krajem semestra u Pariz su došli moji roditelji i Mira. Tata je produžio

Pariz

Koliko god mi je bilo teško ostaviti Fritza, moram priznati da mi je

Fritz

No sudbina je promijenila tijek ovih događaja. Otputovala sam, doduše, u Pariz, ali

Matura

Čak i najboljim đacima škola je uvijek pomalo “teret”, pogotovo ambicioznijima u koje

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​