arrow up
Ж | Ž
Ж | Ž

Podijelite vijest:

Služen parastos poginulim borcima VRS

U Spomen-kapeli poginulim borcima Vojske Republike Srpske /VRS/, koja je izgrađena u porti Hrama Svete Petke u brčanskom naselju Grčica, služen je parastos za poginule pripadnike trećeg bataljona Prve posavske brigade.

Brčko: Parastos borcima VRS Foto: SRNA
Brčko: Parastos borcima VRS Foto: SRNA

„Odali smo poštu našim saborcima koji su dali živote u odbrani Brčkog i u stvaranju Republike Srpske. To činimo godinama, prvog ponedjeljka u sedmici poslije Vaskrsa“, rekao je novinarima predsjednik Boračke organizacije u Brčko distriktu Živan Ilić.

On je i ovom prilikom ukazao na težak socijalni položaj demobilisanih boraca i porodica poginulih pripadnika VRS, naglasivši da bi s ciljem rješavanja njihovih problema bilo neophodno da se pri Vladi Brčko distrikta formira odjeljenje za zaštitu prava boračke populacije i porodica palih boraca.

Zamjenik komandanta Trećeg bataljona Prve posavske brigade Cvjetko Simić poručuje da su demobilisani borci i članovi porodica poginulih pripadnika VRS uskraćeni za mnoga prava, te da je krajnje vrijeme za donošenje zakona o pravima boračke populacije.

Prema riječima sina poginulog borca, Bora Jovičića, čiji je otac Ignjatije poginuo na samom početku rata, 27. maja 1992, tuga i bol pratiće ga do kraja života.

„Treći bataljon Prve posavske brigade brojao je oko 700 boraca. Nažalost, slobodu nije dočekalo njih 79, čija se imena i fotografije nalaze u ovoj spomen-kapeli. Sjećanja na naše saborce, očeve, braću, komšije i prijatelje, stradale u minulom odbrambeno-otadžbinskom ratu, ne blijede“, rekao je Jovičić.

Izvor: SRNA

Vezane vijesti:

Brčko: 23 godine od masakra nad borcima Vojske RS u Grbavici …

Brčko: Ubice troje Draganića traže se preko dve decenije …

NAJNOVIJE VIJESTI

Ilija Ivanović

He was born in 1928 in the village of Podgradci, Bosanska Gradiška County.

Vasilije Karan

Banja Luka He narrates: I was striding in the column which was taking

Mile Vukelja

He was born on 16 of November 1930 in the village of Donja

Branko Graonić

He was born on 23 November 1939 in the village of Velika Žuljevica,

Tomo Lučić

He was born on 1 March 1931 in the village of Bistrica, Žepče

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​