arrow up

Podijelite vijest:

Sjećanje na Petra Prvog Karađorđevića Mrkonjića

U Mrkonjić Gradu danas je služen parastos i položeni vijenci povodom 91 godine od podizanja spomenika kralju Petru Prvom Karađorđeviću Mrkonjiću.

U Mrkonjić Gradu danas je služen parastos i položeni vijenci povodom 91 godine od podizanja spomenika kralju Petru Prvom Karađorđeviću Mrkonjiću.
U Mrkonjić Gradu danas je služen parastos i položeni vijenci povodom 91 godine od podizanja spomenika kralju Petru Prvom Karađorđeviću Mrkonjiću

Istoričar Predrag Kokeza podsjetio je da je spomenik kralju Petru Prvom Karađorđeviću Mrkonjiću podigao zahvalni narod mrkonjićkog kraja.

“Spomenik je podignut 14. decembra 1924. godine u spomen kralju Petru Karađorđeviću kao znak sjećanja na njega i njegovo učešće u bosansko-hercegovačkom ustanku iz 1875. godine”, naveo je Kokeza.

Spomenik je porušen 1941. godine, pa ponovo 1995. da bi 1996. godine bio obnovljen.

Izvor: srna

 

NAJNOVIJE VIJESTI

CONFERENCE REPORT

Ćirilica In organisation of the Association of Descendants and Supporters of the Victims

Izvještaj o konferenciji

English U organizaciji Udruženja potomaka i poštovalaca žrtava kompleksa ustaških logora Gospić-Jadovno 1941.,

Mi smo pusto ostrvo

Ovdje nas i dan-danas na sve načine diskriminiraju. Htjeli su vodu da nam zatvore,

Popis
10.502 žrtve

Udruženje Jadovno 1941. je formiralo Centralnu bazu žrtava, koju možete pretražiti unosom pojedinih podataka o žrtvama.

Kalendar
Pokolja

Odaberite godinu ili mjesec i pretražite sve događaje koji su se desili u tom periodu.

Donirate putem PayPal-a, kreditne
ili debitne kartice​