arrow up

Подијелите вијест:

Село Кукујевци – другачија избегличка прича

Село Кукуjевци - другачиjа избегличка прича
Село Кукуjевци – другачиjа избегличка прича

Пре двадесет година око 2000 Срба протераних из Хрватске на силу jе пресађено из камена у равницу, у село Кукуjевце код Шида, где су се добро примили. И не само да су се примили већ су за две децениjе препородили и уздигли то село.

Пре две децениjе кренули су са нуле, а данас многи од њих имаjу нове куће, по неколико хектара земље у власништву и огромну жељу да поново буду газде, односно оно што су некада били.

Кукуjевци данас имаjу око 500 запослених, преко 300 деце, сто jе за села у Србиjи права реткост.

Уредник емисиjе Бранко Станковић аутор jе 18 документарних филмова и две драме коjе су екранизоване на РТС-у, а и мноштва документарних емисиjа, коjе су, као и филмови, награђиване на домаћим и међународним фестивалима.

Извор: РТС

Везане виjести:

Исповест Марте Дрпе из Книна

Гдjе су и како живе српске избjеглице?

СРБИ ИЗ СТРАХА БЈЕЖЕ ОД СВОГ ИДЕНТИТЕТА

ВИДЕО – Логори за децу у НДХ

Са премиjере филма „Дjеца“

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Ми што нас Вукашинове очи боле..

Ми, зањихани, јадовничком успаванком из суза бакиних. Јадовничани,Ми што нас воде,очи ископане.Вукашинове,Херцеговачке,Kлепачке,Наше свете,

Немања Девић: Логор НДХ Земун, једно од најстрашнијих места ужаса и смрти на територији данашње српске престонице

Стереотип који опстаје до данашњих дана (просто је нејасно како и зашто, вероватно добрим делом нашом инертношћу) је да је логор на Старом сајмишту био само јеврејски логор и да су жртве готово искључиво јеврејске.

Завет и исповест

Узрастање без завета, мора створити слабе, перверзне и користољубиве људе. Нарцисе и егоцентрике.

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​