arrow up

Подијелите вијест:

Сарадња тужилаштва довела до прве оптужнице за “Олују”

http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat_novo/2014/rajko_krickovic.jpg

Тужилаштво Србиjе за ратне злочине потврдило jе да jе Жупаниjско тужилаштво у Риjеци данас подигло оптужницу против Раjка Кричковића, што jе први случаj против припадника званичних хрватских оружаних снага за злочине над српским цивилима у “Олуjи”.

“У складу са Споразумом о уступању података и доказа, а са обзиром на мjесто гдjе се налази потенциjални починилац, послали смо све податке у вези са овим предметом колегама из Државног тужилаштва Хрватске и то jе резултирало подизањем прве званичне оптужнице за припадника `Зенги` у Хрватскоj”, речено jе Срни у Тужилаштву у Београду.

У Тужилаштву су поjаснили да постоjе оптужнице за “инциденте” на териториjи Хрватске коjе су починили припадници неких других формациjа, али jе први пут риjеч о “Олуjи” и припаднику регуларне Хрватске воjске.

Из Тужилаштва Србиjе за ратне злочине потврдили су да тренутно са Хрватима раде на седам предмета у вези са злочинима у “Олуjи” и посебно издвоjили предмет “Двор на Уни”, коjи се односи на убиство jедног брачног пара и 10 ментално болесних особа у просториjама основне школе у том граду.

Раjко Кричковић, по рођењу Србин, оптужен jе за ратни злочин над цивилима и њему се на терет стваља да jе у селу Киjане код Госпића убио трочлану српску породицу Совиљ.

Кричковић jе ухапшен средином jуна, након истраге коjу jе провело хрватско Тужилаштво.

Извор: http://jadovno.com/tl_files/ug_jadovno/img/otadzbinski_rat_novo/2014/srna.png

Везане виjести:

НАЈНОВИЈЕ ВИЈЕСТИ

Ми што нас Вукашинове очи боле..

Ми, зањихани, јадовничком успаванком из суза бакиних. Јадовничани,Ми што нас воде,очи ископане.Вукашинове,Херцеговачке,Kлепачке,Наше свете,

Немања Девић: Логор НДХ Земун, једно од најстрашнијих места ужаса и смрти на територији данашње српске престонице

Стереотип који опстаје до данашњих дана (просто је нејасно како и зашто, вероватно добрим делом нашом инертношћу) је да је логор на Старом сајмишту био само јеврејски логор и да су жртве готово искључиво јеврејске.

Завет и исповест

Узрастање без завета, мора створити слабе, перверзне и користољубиве људе. Нарцисе и егоцентрике.

Попис
10.502 жртве

Удружење Јадовно 1941. је формирало Централну базу жртава, коју можете претражити уносом појединих података о жртвама.

Календар
Покоља

Одаберите годину или мјесец и претражите све догађаје који су се десили у том периоду.

Донирате путем PayPal-a, кредитне
или дебитне картице​